ERASMUS DAYS 2024

Σας προσκαλούμε στην εκδήλωση του 9ου Δημοτικού Σχολείου Θεσσαλονίκης την Τετάρτη 16 Οκτωβρίου και ώρα 18.30 – 20.00 με τίτλο "Εκπαίδευση με Συνεργασία και Συμπερίληψη: Αξιοποιώντας Τεχνολογικά Εργαλεία" που θα λάβει χώρα σε αίθουσα του σχολείου Η εκδήλωση πραγματοποιείται στο πλαίσιο των πανευρωπαϊκών εκδηλώσεων αφιερωμένων στα προγράμματα Erasmus+ και της διάχυσης του προγράμματος «Ανάπτυξη ψηφιακών δεξιοτήτων των εκπαιδευτικών με έμφαση στην ένταξη και ίση μεταχείριση ευαίσθητων κοινωνικών ομάδων» που υλοποίησε το σχολείο σε συνεργασία με ον οργανισμό ERCI, Educational, Research & Consultancy Institute LTD της Κύπρου.
Εισηγητές :
Κader Maikal, επιμορφωτής και εκπαιδευτικός Γαλλικής γλώσσας στη Δανία
Danaé Ioakimidis, υπεύθυνη συνεργασίας για τη Γαλλική γλώσσα στο Γαλλικό Ινστιτούτο Θεσσαλονίκης

Αναστάσιος Συμεωνίδης