Παροχή πρωινού μικρογεύματος σε μαθητές

Ο Δήμος Θεσσαλονίκης (Δ/νση Παιδείας και Δ/νση Κοινωνικής Προστασίας & Δημόσιας Υγείας) θα υλοποιήσει για 10η συνεχόμενη χρονιά το πρόγραμμα παροχής πρωινού μικρογεύματος με οικονομικά και κοινωνικά κριτήρια σε μαθητές Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Νηπιαγωγεία, Δημοτικά, Γυμνάσια και Λύκεια).

Οι αιτήσεις για τους μαθητές των σχολείων του Δήμου Θεσσαλονίκης θα καταχωρούνται από τους γονείς – κηδεμόνες (για κάθε μαθητή ξεχωριστά) και MONO στην ηλεκτρονική πλατφόρμα:

από το Σάββατο 5/11/22 (09:00π.μ.)  έως και την Κυριακή 20/11/22 (12:00μ.μ.).

Παρακαλούμε, όπως ενημερώσετε τους γονείς – κηδεμόνες, να δηλώσουν τη συμμετοχή τους στο πρόγραμμα (για κάθε μαθητή ξεχωριστά). H παράδοση των μικρογευμάτων στο σχολικό σας συγκρότημα γίνεται από εταιρεία διανομής.

Στα δικαιούχα παιδιά την διανομή την αναλαμβάνει το σχολείο σας, η οποία πρέπει να γίνεται από εσάς με τον πιο διακριτικό και εχέμυθο τρόπο και ΜΟΝΟ στους δικαιούχους μαθητές.

Η υπηρεσία μας θα σας ενημερώσει εγκαίρως για την έναρξη του προγράμματος μετά την ολοκλήρωση των απαιτούμενων διαδικασιών.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία σας.

Πληροφορίες δίνονται στο τηλέφωνο: 2313318661 (ώρες: 07:00- 15:00).

Παρακάτω σας στέλνουμε το λινκ της ανακοίνωσης: