edupass σε 8 βήματα...

1. Πληκτρολογείτε τη διεύθυνση https://edupass.gov.gr ή κάνετε κλικ στην διεύθυνση edupass.gov.gr και σας ανοίγει η παρακάτω σελίδα:

2. Αφού πατήστε την επιλογή «Ξεκινήστε εδώ»

επιλέγετε από την νέα σελίδα που άνοιξε την επιλογή «πρόσβαση σε χώρους Πρωτοβάθμιας/Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης/Ειδικής Αγωγής"

3. Στην συνέχεια επιλέγετε την δήλωση που επιθυμείτε ανάλογα με την περίπτωση και

πατάτε Συνέχεια.

4.  Επιλέγετε Δήλωση self test μαθητών/τριών δημοσίων σχολικών μονάδων – Έκδοση Σχολικής Κάρτας για COVID-19 και πατάτε Συνέχεια

Εμφανίζεται η παρακάτω σελίδα όπου απαιτείται ταυτοποίηση.

5. Αφού πατήστε την επιλογή Σύνδεση τότε θα εμφανιστούν οι επιλογές σύνδεσης όπως παρακάτω:

6. Επιλέξτε με ποιο τρόπο θα συνδεθείτε και ακολουθήστε τα αντίστοιχα βήματα.

Μόλις συνδεθείτε τότε εμφανίζονται τα στοιχεία σας, όπως φαίνεται στην εικόνα:

7. Πατάτε Συνέχεια και συμπληρώνετε τα στοιχεία του σχολείου που φοιτά ο μαθητής ( τα επιλέγετε από το κάθετο μενού που ανοίγει), τα στοιχεία του καθώς και τα στοιχεία του self test. Τέλος κάνετε Υποβολή  και έχετε ολοκληρώσει την διαδικασία.

8. Εκτυπώνετε την κάρτα edupass και την έχετε μαζί σας κατά την είσοδο και παραμονή στο χώρο του σχολείου μας.